Muzeum Starożytnego Hutnictwa im. M.Radwana w Nowej Słupi

 • Oddział Muzeum Techniki NOT w Warszawie

  Po uprzednich ustaleniach sale ekspozycyjne udostępnione są grupom zorganizowanym także w poniedziałki. Muzeum oferuje wszystkim fachowe oprowadzanie, które wliczone jest w cenę biletów.
  W muzeum obejrzeć można fragmenty dawnych pieców hutniczych, odsłonięte i pozostawione w tym samym miejscu, gdzie funkcjonowały przed około 2 tysiącami lat. Ekspozycja uzupełniająca obrazuje terytorialny zasięg hutnictwa świętokrzyskiego, wyjaśnia technologię i organizację wytopów oraz prezentuje wyroby żelazne wykonane z uzyskanego tą drogą metalu. Zgodnie z hasłem "Poznaj swój kraj - poznaj swój region" akceptowanym w założeniach programowych nauki szkolnej muzeum wychodzi naprzeciw tym potrzebom organizując lekcje muzealne na temat: "Przemysłowe tradycje Ziemi Kieleckiej - od krzemienia do elektroniki".

  Muzeum dysponuje szczegółową dokumentacją wszystkich posiadanych eksponatów, oraz specjalistyczną biblioteką. Wszystkie informacje są udostępniane zainteresowanym. Na podstawie zbiorów i dokumentacji muzeum powstało wiele prac licencjackich, magisterskich i doktorskich.

  Jeśli będziecie państwo chcieli skorzystać z naszej oferty, serdecznie zapraszamy. Gwarantujemy, że będzie to pożyteczne spotkanie.

   

   

 • Bilety wstępu do muzeum dla młodzieży w cenie 2,50 zł, dla dorosłych 5 zł. Wstęp dla nauczycieli i opiekunów grupy jest bezpłatny.

 • Czynne jest codzienne oprócz poniedziałków w godzinach od 9.00 do 16.00.

Located in: Zabytki w okolicy